top of page
תמונת נושא שירלי אבנון קרייזל הבית האופטימי פודקאסט

הפודקאסט הזה מיועד לכל מי שרוצים לשפר את מערכת היחסים עם הבית שלהם. לאלה שמרגישים קרובים את הבית ומחוברים אליו, לאלה שמתקשים עם התובענות שלו ולא יודעים מאיפה להתחיל, ולכל מי שביניהם. זה פודקאסט על הבית – הפיזי והרגשי. 

  • Spotify
00:00 / 28:00

פרק 2: עושה כמיטב יכולתי
אלמד אתכם מנטרה שאני משתמשת בה באופן קבוע ועוזרת לי לצלוח רגעים מאתגרים, אספר על מערכת היחסים המורכבת שיש לנו עם הבית, אשתף אתכם בשני פודקאסטים מעולים אחרים שאני מאזינה להם ואיך הם קשורים למיתוג מחדש, נשמע מה (לא) התפתח בחיפוש אחר אבשלום, ונבקר בבית של ריי שגב.

00:00 / 25:58

פרק 3: תנועה מביאה תנועה
כמה קשה להכניס הרגלים חדשים לחיים, ומה צריך לעשות כדי להתחיל לתרגל את השינוי. נשמע איך קשורים ארבעת המינים לכל העסק הזה, מה קרה כשהגעתי לסדר עם גלית, ואיזו עצה נתתי לדפנה ששונאת לפרוק מזוודות (לכל שבת יש מוצאי שבת, חברים). וגם, איזה מילים אפשר להוסיף למשפטים שלנו, כדי שיהיו פחות "מוחלטים" ויותר מניעים לפעולה.

00:00 / 27:57

פרק 4: מזוודה בפינת החדר
בפרק הרביעי נשמע על עוד דרך להתייחס לפריקת המזוודה אחרי החופשה, נדבר על סגנונות פרידה שונים, ונגלה שלאנשים שונים יש קצב שונה גם בכל הנוגע לפרידות, נבין למה כדאי לנו להשתמש בדברים היפים שיש לנו בבית ונשמע סיפור מותח במיוחד שקרה לי השבוע וגרם לי כמעט לוותר על האג'נדה שלי כולה.

00:00 / 27:56

פרק 5: בית עושים באהבה
פרק חגיגי ומיוחד לכבוד ט"ו באב, נכיר את חמש שפות האהבה של גארי צ'פמן - מילים, מגע, שירות, זמן איכות ומתנות, נלמד איך הן מתחברות לטיפול בבית ונגלה שלא רק אותנו - גם את הבית בעצמו אפשר לאהוב בהרבה דרכים. ניזכר שבדיוק כמו הילדים, גם הבית - נמצא עכשיו בחופש הגדול, ולכן אנחנו מוזמנות להתנהל בהתאם.

00:00 / 26:27

פרק 6: בית במצב פיג׳מה
נשמע על התקופה האחרונה אצלינו בבית, נלמד מהם מצבי הצבירה של הבית ואיך הם קשורים למצבי הצבירה שלנו, נכיר סופסוף את ציר סדרן - מבולגן שעוזר להבין את הפערים בין בני ובנות הבית, נשמע סיפור מתח קצר בלי פואנטה ונסגור פינות בענייני שפות האהבה מפרק 5.

00:00 / 28:17

פרק 7: כשאת אומרת כן
מה קורה לי כשאני פוגשת במדים המלוכלכים של החייל החדש שלי, איזה סוגים של "כן" אנחנו מכירים, איך ה"כן" וה"לא" קשורים בקשר הדוק וישיר לסידור הבית, מה ההבדל בין סידור עומק לסידור יומיומי, וסיפור אחד על "כן" ועל "בית" שחוגג אוטוטו עשרים שנה. הצטרפו אלי, אני מחכה לכם פה בפנים:)

00:00 / 21:06

פרק 8: דמיינו מיטת אוהבים
בפרק השמיני של הפודקאסט נעשה מקום גם ל"לא". נשמע מה אמר לי איש חכם אחד שפתח לי את העיניים ועזר לי להרחיב את המחשבה, נלמד מה זה בעצם בלגן ומי האחראים לסיפור הזה, נקבל עוד זווית מעניינת ומרעננת על סידור הבית, נכיר ספר עבודה חדש שיצא לעולם ובסוף יש גם מתנה ממני. זה פרק קצר אבל מלא בכל טוב, אז קדימה, אני פה בפנים.

00:00 / 22:00

פרק 9: החצי המלא של הירח
נשמע על תכנית הבוקר ועל "נוהל סוף משמרת", נכיר את השיטה היפנית המפורסמת וגם את השיטה השוודית, הפחות מפורסמת, נראה איך בעצם קשורה ארוחת בוקר בחדר אוכל במלון למחזור הירח ונחשוב יחד איזה מן human beings אנחנו. נסיים בעוד שיר של עידית ברק (בנוהל).

00:00 / 33:42

פרק 10: ללטף את העורף
בשבוע הקשה בתולדותינו, פרק שמבקש לתת כלים להתמודדות עם המצב, לחזק ולנחם.נדבר על מה נדרש מאיתנו, אנשי ונשות העורף, על שינה ועל נשימה, על סדר ועל ניקיון, נשמע שירים יפים לימים הקשים האלה, ונראה איך אפשר ליישם כל מיני רעיונות מהפרקים הקודמים –  במצב הזה של עכשיו. אפשר לשמוע את הפרק בנסיעה קצרה לסופר, בטיול עם הכלב, תוך כדי סידור קל של הבית וגם מיטה – למי שעוד מתקשה לצאת ממנה. מקווה שיתן לכם קצת מרחב לנשום.

00:00 / 20:33

פרק 11: ככה זה עכשיו
נשמע שירים וסיפורים, ונגלה איך אפשר גם בתוך הימים הקשים והכואבים האלה למצוא דבר שאפשר לעשות וכולם כולם מרוויחים ממנו. נכיר מיזם חדש בשם "חזית הבית" ונקבל עוד דרישת שלום מיוחדת מאבשלום.

00:00 / 21:52

פרק 12: לחזק את עמוד השיגרה
ננסה לחזק את השיגרה שלנו, את היומיום, את העוגנים שמשאירים אותנו שפויים ומתפקדים. נשמע טקסט יפה ומעורר של לאה גולדברג משנת 1939, נשחק משחק חדש שאפשר לשחק לבד או עם בני הבית, נכיר מקרוב את המטה לחיזלוש הבית וכרגיל נשמע שירים יפים יפים.

00:00 / 44:49

פרק 13: בית להניח בו את החיים
בפרק המיוחד הזה, נסעתי לים המלח לדבר עם שרון שגב מבארי על הבית שהיה לה. זה פרק על אובדן אבל גם על תקווה, פרק שכולו אהבה וגעגוע לבית.
עמוד האינסטגרם של שרון, אפשר לראות בו את הבית שהיה, ואת איך שהוא עכשיו. אני יודעת, גם היא יודעת, שהוא עוד ישוב ויהיה בית אופטימי. יש למה לחכות.

00:00 / 22:16

פרק 14: העז שלימדה אותי
בפרק הזה נשמע מה הקשר בין ארץ נהדרת לבית האופטימי, וגם סיפור מהמם על עז אחת שיודעת מה חשוב בחיים האלה, נלמד מה ההבדל בין בקשה לדרישה, ונסיים במניפסט אופטימי סוחף.

00:00 / 21:26

פרק 15: פרק ממש אחלה
נשמע סיפור *נחמד* על סינג'ור של ערב שבת, נקבל הדגמה *מהממת* לאיך אני משנה את הדעת, נלמד שיטה אמריקאית *מעולה* לסידור יומיומי, נתענג על המלצה לפודקאסט *אדיר* - ואחרי שהתנתקנו קצת, נחזור למציאות שלנו עם בקשה מיוחדת ממני אליכם.

00:00 / 21:53

פרק 16: מחשבות על שיט
אחרי שצחקנו ונהנינו בפרק שהיה ממש אחלה, הגיע הזמן לטפל גם בשיט. מה עושים עם השיט שלי על עצמי? מה עושים עם שיט של אחרים עלי? ושלי על אחרים? כי גם מזה יש לנו בלי עין הרע. נדבר על הזבל הזה, הפיזי והרגשי. כי גם הוא צריך מקום.
נסיים בכמעט פתרון לאחת התעלומות הגדולות שהיקום מתמודד איתן.

00:00 / 26:57

פרק 17: מחסן, סיפור אהבה
בפרק הזה אני עונה ומתייחסת לכמה פניות של מאזינות ומאזין. אני מנסה להבהיר נקודה חשובה ומעניינת שהמאזינה רינת מתלבטת בה, מביאה סיפור של המאזינה איה, כזה שעושה בוקס בבטן, ממשיכה עם עלילות הפילטיס שלי ועוד סיפורים וחומרים למחשבה, וגם שיר. בנוהל.

00:00 / 30:13

פרק 18: בתים של אחרות
פרק ליקוטים מיוחד, אספתי לכם חומרים טובים מפודקאסטים שהתארחתי בהם בשנתיים מאז יצא הספר שלי לעולם. תוכלו לפגוש פה עוד קולות סיפורים ונקודות מבט על הבית והחיים.
יש פה פוטנציאל האזנה של 8 שעות בערך, למתמידות ומיטיבות לכת שמבקשות להעמיק עוד.

00:00 / 33:06

פרק 19: שקית של הפתעות
הבית האופטימי חוגג שנתיים. פרק חגיגי שהוא מסיבת יומולדת קטנה, ואתן האורחות שלי. אני חוזרת בזמן שנתיים אחורה, ומביאה לכן רגעים מהדרך שלנו, שיש בה מורדות ועליות ונפילות ואכזבות והתרגשויות.
הכל מהכל, כי ככה זה בחיים.

00:00 / 18:59

פרק 20: סיפורו של פסנתר
בפרק אני מגוללת את סיפורו של הפסנתר שלנו, איך הגיע אלינו ומה קרה איתו - מאז ועד היום. נדבר גם על איך ולמה חשוב לעשות מקום בבית לדברים החשובים לנו בחיים, נגיד משהו על פסח הקרב ובא ועל איך אפשר לתרגל בזמן הזה קצת יותר חרות, נשמע שיר יפה, ויהיו פה, איך לא, גם קצת צלילי פסנתר.

00:00 / 28:36

פרק 21: יאללה בלגן!
פרק שעושה כבוד ונותן מקום לידידנו משכבר הימים - הבלגן. נבין מה זה בכלל בלגן, איך הוא נגרם, נלמד לאבחן טיפוסים מבולגנים, נכיר תופעות נפוצות של בלגן - תופעת "הסלסילה", תופעת "אולי פעם", תופעת "על כל צרה", ועוד רבות וטובות, ונשמע על ספר חדש ומעולה שהוא מדריך למבולגנים.

bottom of page